Ahhoz, hogy valaki elsajátítsa az önálló hajóvezetést, egy legalább hat napos tanfolyamra van szükség, ahol a gyakorlati ismeretekre és a vizsgához szükséges elméleti oktatásra fordított idő közel azonos.
Mivel a rendelkezésre álló idő meglehetősen rövid, az eredményesség érdekében célratörő képzési rendszert dolgoztunk ki, mely lehetővé teszi a gyakorlati képzés hangsúlyozását azáltal, hogy – a felnőtt képzésben megszokott - önálló tanulásra ösztönöz:
- vendégeink jelentkezésüket követően elektronikus formában megkapják tőlünk a szóbeli vizsga összes kérdését, a teljes kidolgozott elméleti anyagot, és HSZ próbateszteket.
- az előzetes tananyagot kérjük a tanfolyam előtt áttanulmányozni, így a tanfolyamon előadásra kerülő, bőséges magyarázattal ellátott tananyagot sokkal könnyebb lesz megtanulni!
- a kurzusok során délelőtt 9-12-ig az elméleti tudnivalókat vesszük át, majd rövid ebédszünet után a délutánt a vízen töltjük. (13-18-ig)
- minden napra adott az aznapi tanulnivaló, amire esténként és a déli pihenő alatt jut idő. A tanfolyam utolsó napján próbateszteket töltünk ki.
Bevált oktatási módszerünknek köszönhetően a tanfolyam intenzív programja mellett is jut idő egy-egy esti programra, közös beszélgetésre.
A fent leírtaktól eltér a budapesti „Csak elméleti” tanfolyamaink tematikája, melyet ide klikkelve tekinthet meg.
Elméleti tantárgyak:
(egyben vizsgatárgyak)
- Hajózási szabályzat
- Hajózási földrajz, vízrajz
- Meteorológia
- Hajóelmélet, hajók szerkezete és építése, felszerelése
- Hajógéptan
- Hajóvezetés tan
- Vízi közlekedési ismeretek
- Elsősegélynyújtás
- Vitorlázás elmélet
- Kényszerhelyzetek
- Kitérési szabályok
Tankönyvek a vizsgához:
- Hajózási Szabályzat 57/2011 (XI.22) NFM rendelet („HSz”)
- Bokor Imre: Válaszok a kishajó-vezetői vizsga kérdéseire + kiegészítések
A tananyagot elektronikus formában biztosítjuk.